Идеи за дизајн на мало студио: Мебел

Двојната функција е крал во сите најдобри студиски апартмани. Значи, изберете мултифункционален мебел за да заштедите простор. Кога барате идеи за дизајн на мали спални простории, можете да користите рамка за кревет што има скриена преграда за фиоки. Или можеби пробајте иновативна масичка за кафе што може да се прилагоди за да формирате биро.

Исто така, помага да се избере мебел што е наменет за компактни простори. Сепак, не го купувајте секое мини парче мебел што можете да го најдете. Пронајдете рамнотежа помеѓу голем и мал мебел, и воздржете се од затрупување на просторијата со декор.

Најнови совети

June 2020
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930